Strona głównaZaproszeniaWyjazd na kanonizację Jana Pawła II

Wyjazd na kanonizację Jana Pawła II

Nasze stowarzyszenie organizuje pielgrzymkę na kanonizację Jana Pawła II. Lista osób jest już zamknięta, a zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami - na bieżąco uzupełniamy informacje. NOWE WAŻNE INFORMACJE. WOLNE MIEJSCA.

 

Wszystkich pielgrzymów proszę o sprawdzenie czy znajdują się na LIŚCIE UCZESTNIKÓW. Gdyby ktoś się nie znalazł proszę o pilny kontakt, aby nie było nieprzyjemnych sytuacji w dniu wyjazdu. 

Informacje bieżące:

1. Prosimy o przesyłanie mailem danych osobowych (dotyczy osób, które nie dostarczyły karty zgłoszeniowej): Imię i nazwisko, data i miejsce urodzenia, adres, telefon kontaktowy, w przypadku osób niepełnoletnich - zgoda prawnych opiekunów. 

2. Niestety Fundacja Polsko-Niemiecka nie przyznała nam dotacji o którą wnioskowaliśmy, stawiając niespodziewanie warunki, których nasza grupa nie może spełnić. W związku z tym musimy skorygować plan wyjazdu, wykreślając z niego te części za które płaciła Fundacja.

W wyniku tej niezamierzonej sytuacji, Stowarzyszenie poszukuje chętnych - firm oraz osób prywatnych, którzy chcieliby dofinansować nasz wyjazd. W przeciwnym razie, będziemy musieli pokryć te koszty ze środków własnych. Brakująca suma jest stosunkowo niewielka - około 4000-5000 złotych. Poszukujemy osób, które chciałyby w ten nietypowy sposób uczcić osobę Papieża i wielkie święto, którym jest jego kanonizacja. Jeżeli zatem ktoś zna osoby, która mogłaby wesprzeć nas jakimikolwiek dodatkowymi środkami, będziemy bardzo wdzięczni. Celowo nie chcemy podwyższać ceny naszej pielgrzymki, aby nie narażać na dodatkowe koszty zwłaszcza tych, dla których jest to duży wydatek. Czynimy to zwłaszcza dla młodzieży dla których będzie to zapewne jedyna okazja uczestnictwa w tym wyjątkowym święcie wiary, odwiedzenia serca chrześcijaństwa oraz spotkania - jak wiele na to wskazuje - z dwoma papieżami: Franciszkiem i Benedyktem XVI. 

Po korekcie plan przedstawia się następująco: 

 

DZIEŃ 1 25.04.14

Wyjazd z Poznania - g. 14.30 (Muzeum Narodowe al. Niepodległości)

Dzień 2 26.04.14

Przyjazd do Montefiascone  (hotel Urbano V)

Dzień 3 27.04.14

KANONIZACJA JANA PAWŁA II I JANA XXIII, odpoczynek w hotelu

Dzień 4 28.04.14

Zwiedzanie Rzymu z przewodnikiem. Uczestnictwo we Mszy św. dziękczynnej odprawionej na Placu św. Piotra przez Wikariusza Diecezji Rzymskiej - kard. Augusto Comastriego. 

Dzień 5 29.04.14

Kościół w Orvieto - zwiedzanie, cudowna chusta. 

Dzień wypoczynkowy nad morzem w Rimini (Hotel Grifone Bellariva)

Dzień 6 30.04.14

Przejazd do WENECJI, zwiedzanie miasta (indywidualnie - informacja o zabytkach Wenecji dostępna TUTAJ),  PADWA - kościół św. Antoniego Padewskiego, nocleg w hotelu San Vito w Weronie.

Dzień 7 1.05.14

Przejazd do DACHAU

Zwiedzanie pierwszego niemieckiego obozu koncentracyjnego

Powrót do Poznania w późnych godzinach nocnych. 

  INFORMACJE: tel.: 603032646

 Każdy chętny może złożyć swoje podziękowania i prośby do Jana Pawła II. Można to uczynić na stronie www.iskramilosierdzia.pl . Wszystkie wpisy utworzą wielka księgę kanonizacyjną, która złożona zostanie w Watykanie podczas uroczystości.   

W związku z tym, iż wyjazd ma charakter pielgrzymkowy, prosimy wszystkich chętnych o skorzystanie z sakramentu pojednania przed wyjazdem - w Rzymie pełnym pielgrzymów może nie być już takiej możliwości. Przypominamy również, że kanonizacja jest wydarzeniem religijnym, a nie turystycznym. 

Oczywiście w tej sytuacji cena wyjazdu nie ulega zmianie. Zabieramy ze sobą jedynie wspomniane 30 euro na osobę, które zostaną zebrane już w autokarze.  

Należy się przygotować również na następujące wydatki:

- 6 euro - poruszanie się po Rzymie metrem

- 5 euro - transfer do Wenecji

- 3 euro - zwiedzanie obozu w Dachau z przewodnikiem

- napoje do śniadań są zawarte w cenie, do obiadokolacji bezpłatnie podawana jest woda, pozostałe napoje są płatne - według uznania. 

 

W ZWIĄZKU Z DUŻYM ZAINTERESOWANIEM WYJAZDEM

dla wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w tym wydarzeniu mamy pewna propozycję. W naszym autokarze nie ma już miejsc, ale współpracujemy z kilkoma zaprzyjaźnionymi biurami. Jesteśmy pewni wysokiego poziomu ich usług, dlatego zapraszamy do zapisów. Cena niestety różni się od naszej, jest to związane z brakiem jakichkolwiek dofinansowań na te wyjazdy. Informacje i zapisy pod numerem telefonu 603032646.

PROPOZYCJA I

TERMIN: 24 – 29.04.2014r.

 

1 DZIEŃ – czwartek - 24.04.2014

Wyjazd z Poznania (Muzeum Narodowe) o godz. 4:15, z Jarocina (parafia św. Marcina) o godz. 5:30, z Wrocławia o godz. 7:30. Przejście graniczne w Boboszowie. Przejazd na obiado-kolację i noclegk/Udine.

2 DZIEŃ – piątek - 25.04.2014

Po śniadaniu przejazd do ASYŻU – bazyliki Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkulą oraz św. Klary i św. Franciszka oraz Plac Comune. Obiado-kolacja i nocleg k/Rzymu.

 1. DZIEŃ – sobota - 26.04.2014

Po śniadaniu zwiedzanie RZYMU i WATYKANU: bazylika św. Piotra, nawiedzenie grobu Jana Pawła II, plac Wenecki, Kapitol, Forum Romanum, Koloseum- z zewnątrz, bazyliki Santa Maria Maggiore i św. Jana na Lateranie. Popołudniowy spacer po Rzymie, m.in. plac Navona, Panteon, fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie (w miarę możliwości). Obiado-kolacja i nocleg k/ Rzymu.

4 DZIEŃ – niedziela - 27.04.2014

Po śniadaniu (pakowane), udział w uroczystościach kanonizacyjnych Jana Pawła II i Jana XXIII. Czas wolnyi dalsze zwiedzanie RZYMU i WATYKANU: bazylika św. Pawła za Murami. Przejazd na obiado-kolację i nocleg k/Terni.

 1. DZIEŃ – poniedziałek - 28.04.2014

Po śniadaniu przejazd do PADWY - bazylika św. Antoniego. Następnie WENECJA: przepłyniecie stateczkiem do placu św. Marka, bazylika św. Marka, Most Westchnień i pałac Dożów z zewnątrz. Czas wolny. Powrót stateczkiem na parking Tronchetto i przejazd na obiado-kolację i nocleg k/Wenecji.

 1. DZIEŃ – wtorek - 29.04.2014

 

Po śniadaniu przejazd przez Austrię i Czechy do Polski. Przejście graniczne w Boboszowie. Przyjazd do Wrocławia ok. godz. 22:15, do Jarocina ok. godz. 00:15 i do Poznania ok. godz.1:30.

CENA: 1.625 PLN + 30 EUR

CENA OBEJMUJE:

 • 5 noclegów w hotelach 4* i 3* w pokojach 2-osobowych z łazienkami,

 • 5 śniadań wzmocnionych (pieczywo, masło, dżem, szynka, ser, kawa, herbata) i 5obiado-kolacji 3-daniowych,

 • autokar z klimatyzacją, barkiem, video, WC,

 • ubezpieczenie od NNW i KL,

 • zestaw słuchawkowy na cały pobyt,

 • opiekę pilota.

CENA NIE OBEJMUJE:

 • napojów do obiado-kolacji ( z wyjątkiem wody)

 • Sugerujemy zaopatrzenie się w ok. 55 EURO na bilety wstępu, wjazdy do miast, opłaty lokalne, komunikację miejską, lokalnych przewodników obligatoryjnych itp. 


PROPOZYCJA II

25.04-30.04.2014

 

1 dzień– Przejazd przez terytorium Czech i Austrii, Włoch. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień– śniadanie. Przejazd do Asyżu. Zwiedzanie Asyżu: Bazylika św. Franciszka, Bazylika Matki Boskiej Anielskiej, Porcjunkula i ogród Różany. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień- śniadanie. . Przejazd do Watykanu: udział we Mszy świętej Kanonizacyjnej Jana Pawła II oraz modlitwie Anioł Pański. Przejazd do Monte Cassino – zwiedzanie cmentarza wojennego żołnierzy II Korpusu gen. Wł. Andersa. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień– śniadanie. Przejazd do Rzymu - zwiedzanie: Bazylika św. Jana na Lateranie, Schody Święte, Koloseum, Łuk Konstantyna, Kapitol, Ołtarz Ojczyzny, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie, Plac Hiszpański. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień– śniadanie. Przejazd do Orvieto. Zwiedzanie malowniczego miasteczka i gotyckiej Katedry. Przejazd do Padwy – nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

 

6 dzień - śniadanie. Podróż przez terytorium Austrii i Czech.

CENA: 1.590 zł

CENA OBEJMUJE: 5 noclegów w hotelach*** (pokoje 2- lub 3-osobowe z łazienkami), 5 śniadań, 5 obiadokolacji, autokar komfortowy z klimatyzacją, opiekę pilota-przewodnika, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.

 

Sugerujemy zaopatrzenie się w ok. 55 EURO na bilety wstępu, wjazdy do miast, opłaty lokalne, komunikację miejską, lokalnych przewodników obligatoryjnych, 300 KCZ na posiłki w Czechach.


 

Free business joomla templates